KADETKINJE „SREMA“ POBEDILE „HISAR“ IZ LESKOVCA

U utakmici 18. kola Kadetske lige Srbije odigranoj u hali „Pinki“, ŽKK „Srem“ pobedio je ekipu ŽKK „Hisar“ iz Leskovca rezultatom 60:49 (19:14, 11:9, 16:8, 14:18).Iako je ekipa „Srema“ bila veoma oslabljena neigranjem nekoliko standardnih igračica zbog povreda i prehlada, dobro je otvorila utakmicu, pravila razliku i kontrolisala meč. Prve dve četvrtine pripale su domaćoj ekipi pa su igračice iz Leskovca otišle na odmor sa 7 poena zaostatka. „Srem“ je u drugom poluvremenu još dodao gas i kako je vreme odmicalo povećevao svoju prednost koja je iznosila 15 poena razlike u trećoj četvrtini.Igračice u žuto-crnim dresovima nisu dozvoljavale do kraja meča da im se Leskovčanke rezultatski približe i ozbiljnije ih ugroze. „Sremice“ su rutinski privele meč kraju i zasluženo slavile rezultatom 60:49. Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK „Srem“ bila je Janković Jelena sa 17 poena, Riđošić Anđela 16p, Trkulja Branka 10p, Simić Ana 7p, Nićiforović Anastasija 6p, Baženova Marija 4p, Balanac Nikolina, Jerinić Milica. Ekipu „Srema“ do pobede vodio je sa klupe trener Savić Lazar koji je ukazao šansu svim igračicama na meču.Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK „Hisar“ bila je Stanković M. sa 12 poena.U sledećoj utakmici ŽKK „Srem“ dočekuje ekipu ŽKK „Radivoj Korać“ iz Beograda.

Izvor: PSC Pinki