Poraz košarkašica Srema

U 5. kolu Druge lige Srbije, ŽKK “Srem” je poražen od ekipe ŽKK “Srbobran” rezultatom 59:74 (14:13, 25:15, 8:25, 12:21).

Najmlađa ekipa u ligi nije uspela da u drugom poluvremenu odigra kao i u prvom kada je vodila sa 11 poena razlike i pobedi iskusnu ekipu iz Srbobrana.

Iako je domaća ekipa bila oslabljena u ovom meču nije se predavala do poslednjih 5 minuta kada su gošće uspele da se odlepe i privedu utakmicu kraju u svoju korist. Rezultat je daleko od realnog odnosa snaga na terenu ali je iskustvo gostujućih košarkašica ovoga puta presudilo.

Najefikasnija igračica u ekipi Srema bila je Janković Jelena sa 23 poena, Trkulja Branka 14p, Mlađenović Anđela 9p, Dimitrijević Vanja 8p, Riđošić Anđela 3p, Nićiforović Anastasija 2p, Nikolić Mila, Borić Ikonija, Blagojević Teodora, Vukelić Rada.

Trener “Srema” Savić Lazar ukazao je šansu svim igračicama na meču. U gostujućoj ekipi najefikasnija igračica bila je Kekezović D. sa 19 poena.Utakmica je odigrana bez prisustva publike zbog pandemije.

U sledećem kolu ŽKK “Srem” gostuje u Beogradu ekipi ŽKK “Radnički”.

Izvor: PSC Pinki